Większe wygrane u bukmachera możesz uzyskać poprzez typowanie większej liczby zdarzeń na jednym kuponie. Jest to typowanie na kurs łączny kuponu, tzw. AKO, a zakłady tego typu nazywamy zakładami AKO (akumulatorami). Kursy typów w tym wypadku się mnoży, dzięki czemu uzyskujesz dużo większy kurs kuponu, niż gdybyś typował tylko singla (zakład pojedynczy), czyli jeden typ na zakład. Wygraną w tym przypadku stanowi iloczyn stawki i kursu ogólnego AKO (iloczyn wszystkich kursów poszczególnych typów zawartych na kuponie). Żeby wygrać, musisz poprawnie wytypować wszystkie wyniki w zakładzie – jedno nieprawidłowo wytypowane zdarzenie wyklucza całą wygraną.

Granie zakładów AKO polega więc na zebraniu na jednym kuponie kilku, a nawet kilkunastu ciekawych i najbardziej prawdopodobnych typów tak, aby osiągnąć bardzo wysoki kurs ogólny, dzięki czemu stawiając małą kwotę, np. 2 zł, możesz wygrać kilka, a nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla przykładu w Sportingbet.com 22-letni Baskijczyk postawił zakład kombinacyjny i uzyskał z 1 euro kwotę 173 000 euro w jednym akumulatorze — tak więc wszystko jest możliwe!

Akumulatory dają wysokie wygrane, a ewentualne straty stawek wniesionych do zakładów nie są, aż tak duże, jak w przypadku innych sposobów gry – chyba że, stawiamy bardzo duże pieniądze i mamy nadzieję na gigantyczną wygraną (które także co jakiś czas się zdarzają!).

Dla graczy, którzy uwielbiają zakłady AKO, bukmacherzy internetowi to idealne rozwiązanie. Wygrane nie są pomniejszane o 12% podatku, co sprawia, że wygrana zakładu jest jeszcze większa. Dodatkowo globalne firmy bukmacherskie często organizują rozmaite promocje i dodatkowe bonusy na zakłady tego typu.

Żeby bardziej przybliżyć zasadę działania zakładów AKO, posłużymy się przykładem:

Na jednym kuponie zawieramy następujące typy:

mecz: FC Chelsea – Birmingham City
FC Chelsea: typ 1, kurs: 1.22


mecz: Borussia D – Borussia M’Glad.
Borusia: typ 1, kurs: 1.70


mecz: VfB Stuttgart – FC Nürnberg
FC Nürnberg: typ 2, kurs: 6.00


kurs ogólny – AKO:
1.22 x 1.70 x 6.00 = 12.44

stawka na kupon:
10 zł

wygrana:
10 zł (stawka) x 12.44 (kurs AKO) = 124,40 zł

zysk:
124,40 zł (wygrana) – 10 zł (stawka) = 114,40 zł.

Na prezentowanym przykładzie obliczyliśmy wygraną, którą otrzymasz, grając zakład AKO (akumulator) u bukmacherów internetowych.

Najlepsi bukmacherzy

Zgarnij 2500 zł w pakiecie powitalnym

Cashback na start aż do 600 zł

Bonus powitalny 100% aż do 2000 zł

Legendarna oferta 1500 zł na start

Pakiet powitalny z kodem: COMBO5240

Zakład bez ryzyka do 110 PLN z kodem: EWINNER

Zakład bez ryzyka do 200 zł we freebetach

Bonus powitalny cashback 50% aż do 500 PLN

Gonitwy konne

Freebet powitalny 50% do 200 zł